Зустрічі Тезе

розміщено в: Спільноти | 0

Спільнота Тезе (фр. Taize) – це міжнародна християнська екуменічна спільнота із села Тезе, що знаходиться у французькому регіоні Сона і Луара, в Бургундії. Заснована у 1940 році братом Роже, який переїхав у Францію із Швейцарії, і залишався її головою аж до своєї смерті 16 серпня 2005 р. Брат Роже вирішив створити спільноту, яка могла б жити згідно «основних тез Євангелія — простоти і доброти серця».

taize3

Сьогодні спільнота нараховує більше ста монахів різних національностей, які представляють католицькі і протестантські гілки християнства. Життя у спільноті сконцентроване на молитві та християнських роздумах. Молоді люди з усіх континентів відвідують Тезе кожну неділю, щоб брати участь в його житті. Молитва в Тезе народила винятковий стиль богослужебної музики, яка відображає духовну природу спільноти. Пісні Тезе побудовані на простих коротких фразах, загалом узятих з псалмів чи інших книг Святого Письма, які повторюються. Повторення є ля того, щоб допомогти молитві та роздумам. Орден, хоч і є західноєвропейським за походженням, але прагне об’єднати людей і традиції з усіх кінців земної кулі. Цей інтернаціоналізм втілюється в музиці та молитві, де пісні виконуються на багатьох мовах.

Спільнота Тезе є важливим екуменічним центром християнського паломництва, яка притягує багато тисяч молодих людей, які відвідують самостійно або групами до шести тисяч чоловік за тиждень, особливо літом.

taize2

Спільнота вже понад 30 років організовує Європейські зустрічі молоді, які відбуваються в одному з великих європейських міст на кінець старого року і на початок нового, у проміжку між католицьким та православним Різдвом. Кожний рік десятки тисяч молодих людей приймають участь у цих зустрічах, які готуються зусиллями тисяч волонтерів, місцевих парафій та родин міста-організатора. Ця поїздка залишає незабутні враження у кожного учасника, адже поєднує молитву і спільний дух різдвяних свят та приходу Нового року.

У 2007 р. така зустріч відбулася у Женеві – колисці спільноти (звідти брат Роже приїхав велосипедом у Тезе у 1940 році, де залишився й заснував срільноту). У 2009 р. зустріч відбулася у польському місті Познань, а у 2010 р. вперше було проведено зустріч у Голландії в місті Роттердам. Наступна, 34 Європейська зустріч молоді відбудеться у Берліні з 28 грудня 2011 по 1 січня 2012 р.

Основою Тезе завжди було прагнення Церкви. Власне через це спільнота не хотіла створювати організацію, сконцентровану на власному поповненні, а скоріше на відправленні молодих людей назад, після зустрічей, до їхніх місцевих Церков, до парафій, спільнот, родин, друзів, знайомих, щоб творити «паломництво довіри на Землі». У багатьох куточках світу звучать екуменічні молитви, організовані молодими людьми, які використовують пісні та духовність Тезе.

В нашій парафії Святого Миколая щосереди молодь збирається на зустрічі Тезе о 19 годині. Керує зустрічами о. Ципріян та кожну середу хтось з молоді готує зустріч.

taize5

Перед початком молитви молодь допомагає в декорації та створенні необхідної атмосфери для молитви. Сама молитва надихає, вона об’єднує, Творчий Дух настільки є присутній в молитві, в піснях, в тобі, що ти неначе входиш в тайну Бога. taize6Переживаєш неймовірно тісний зв’язок з Ним, якщо добре сконцентруєшся. Інколи ми робимо адорацію Хреста, коли ти можеш через хрест доторкнутися до Христа, віддати все Йому що маєш на серці, в думках або просто подякувати.

Після молитви молодь традиційно збирається в катехетичному залі на чай і спілкування, ділення відносно пережиття конкретної теми зустрічі, або обговорення організаційних питань. Ми інколи переглядаємо й ділимося відео, фотографіями з поїздок до Тезе або з інших заходів.

Тезе об’єднує. Адже головним у Тезе є не лише молитва, але й дружнє спілкування, допомога, взаєморозуміння. При цьому не виникає напруження. Обговорюються цікаві теми для всіх. Тож запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до наших зустрічей, де ти зможеш відкрити себе, помолитися, знайти нових друзів, цікаво провести час!

Сайт Тезе: http://www.taize.fr/uk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.