МАНІФЕСТ Парафії св. Миколая

розміщено в: Новини | 0

 

Перше червня є знаменною датою для Римсько-Католицької Церкви в Україні. Саме з цього дня костел св. Миколая повертається у лоно Церкви – переходить у фактичне володіння парафії св. Миколая м. Києва.
Підставою повернення храму вірянам є низка рішень владних інституцій, закріплених Меморандумом, укладеним між МКІП та парафією.
Релігійна громада приймає на себе обов’язок з відновлення, реставрації й збереження святині / пам’ятки культури відповідно до найкращих міжнародних і вітчизняних стандартів.
Міністерство культури і інформаційної політики на виконання взятих зобов’язань найближчим часом має завершити підготовку відповідних документів.

МАНІФЕСТ    
 
ПОВНОМІРНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА
ПАРАФІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ КИЇВСЬКО-ЖИТОМИРСЬКОЇ
ДІЄЦЕЗІЇ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ  У М. КИЄВІ»

ЩОДО ВОЛОДІННЯ КОСТЕЛОМ СВ. МИКОЛАЯ
 
Ми, духівництво та вірні римсько-католицької парафії св. Миколая, висловлюємо свою солідарність та підтримку в нелегкій боротьбі проти російських агресорів за територіальну цілісність і суверенітет України та від імені парафії звертаємося з таким: 
6 листопада 2021 року між Міністерством культури та інформаційної політики України та Релігійною організацією «Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви у м. Києві» (надалі Парафії) був укладений Меморандум про співробітництво щодо передачі Костелу у постійне користування Парафії після проведення протиаварійних робіт.
Вказаний Меморандум, підписаний на підставі Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.09.2020 р. №1203-р, яким зобов’язано Міністерство культури та інформаційної політики забезпечити переміщення ДП «Національний будинок органної та камерної музики України» (надалі НБОМ) до новозбудованого Будинку музики та передати в постійне безоплатне користування релігійній організації «Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви у м. Києві» об’єкт нерухомого майна – будівлю костелу Святого Миколая (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75) шляхом укладення договору користування. 
Вищезгадане Розпорядження КМУ, ухвалене на підставі Указу Президента України від 
18.08.2020 р. №329, яким зобов’язано Кабінет Міністрів України забезпечити реалізацію на умовах державно-приватного партнерства проекту «Будинок музики» та вирішити питання щодо переміщення туди НБОМ. Необхідність такого переміщення, як передумови передачі Костелу Парафії, визначена в Постанові КМУ №137 від 14.02.2002 р., де зазначалось, що культові будівлі можуть передаватись релігійним організаціям у користування тільки після вирішення питань, пов’язаних з переміщенням  закладів культури, що займають такі будівлі, до інших приміщень. 
Пожежею, що сталася 6.09.2021 р., повністю знищений орган, який не підлягає відновленню. Репетиції творчих колективів та проведення концертів стали неможливими. Тому творчі колективи були переміщені до інших приміщень. 24 лютого 2022 р., після широкомасштабного вторгнення росії та розв’язання війни з Україною, Костел покинули працівники охорони НБОМ, а також технічний та адміністративний персонал, передавши ключі настоятелю Парафії.
Крім того, Меморандумом погоджено, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачі у встановленому законодавством порядку у постійне користування Релігійній громаді приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 01 червня 2022 р. 
Беручи до уваги такі факти: знищення під час пожежі в костелі органу та неможливість його відновлення; завершення первинних протиаварійних робіт з ліквідації наслідків пожежі (січень 2022 р.); неможливість подальшого проведення репетицій та концертів у приміщеннях Костелу; передача керівництвом НБОМ приміщення Костелу у повне фактичне володіння настоятелю парафії 24 лютого поточного року, ми переконані, що будь-які перешкоди в оформленні права безоплатного користування Костелом, на яких раніше наголошувала влада, є нікчемними і нерелевантними. 
Тому парафіяни з першого дня повномасштабної війни, стоячи перед викликами складних випробувань, взяли на себе всю повноту відповідальності за збереження та відродження Костелу, огорнули молитовною та гуманітарною опікою жителів України, зокрема киян, всіх людей доброї волі, волонтерів і військових; створили Опікунську Раду Костелу, яка ухвалила заснування Благодійного Фонду «Відродження київського храму св. Миколая», заручилися підтримкою жертводавців з України та з-за кордону, а також папського нунція. 
Зважаючи на те, що Парафія прийняла у своє фактичне користування приміщення храму, жодних підстав зволікати з юридичним оформленням права постійного користування костелом св. Миколая для релігійної громади, як єдиного історичного та законного спадкоємця цієї святині, немає. Після юридичного оформлення права Парафії на користування Костелом релігійна громада має намір невідкладно приступити до організації та проведення реставраційних робіт приміщення, а також продовжувати реалізацію гуманітарної місії для допомоги громадянам у воєнний час. Відповідальність за відродження Костелу, використання його, згідно з первинним призначенням, для Божої слави та духовного і матеріального блага людей, ми не можемо і не маємо права перекладати на когось іншого. Відроджена святиня має служити людям, допомагати у пошуках правди та сприяти духовному розвитку всього суспільства. Ми не можемо зволікати і чекати «відповідного часу», бо за що ж тоді сьогодні воює наш народ, як не за правду і справедливість.
 
Керуючись нормами Конституції України, Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», враховуючи викладене вище, 
ЗАЯВЛЯЄМО:
Релігійна громада «Парафія святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви у м. Києві» приймає на себе права та обов’язки постійного користувача будівлі Миколаївського костелу, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75, у м. Києві з 24 лютого 2022 року – початку повномасштабної війни.
З метою захисту Костелу, збереження пам’ятки національного значення, вимагаємо 
у компетентних представників уряду невідкладно забезпечити юридичне оформлення передачі приміщення костелу у постійне користування релігійної громади – римсько-католицької парафії святого Миколая м. Києва культової будівлі Миколаївського костелу, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75. 

 
 
 
 
 
Настоятель парафії                                                                                            о. Павло Вишковський ОМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *