Почесна Варта

розміщено в: Спільноти | 0

Архібратство – що це таке?
Таке питання напевно ставить собі не одна людина. Чи це якийсь пережиток минулого, а чи щось, що варто пізнати? Оціни сам.

Початки Архібратства сягають ХІХ століття, званого століттям Серця Ісуса. У французькому місті Бург-ан-Брес 13 березня 1863 р. постала спільнота, яка вже наступного року була затверджена як Братство, а чотирнадцятьма роками пізніше – як Архібратство Почесної Варти Серця Господа Ісуса. Започаткувала цю Варту сестра-візитка (Ордену Відвідин Пресвятої Діви Марії) – сестра Марія від Пресвятого Серця. Як духовна донька св.Франциска Сальського, вона інтуїтивно відчула, до саме “молебень до Пресвятого Серця може послужити підставою доступної для всіх духовності. Кожен, відповідно до свого “стану і професії”, як казав св.Засновник, міг би жити цим богослужінням у дусі покути й відшкодування за гріхи, для зростання слави Божої, виконуючи обов’язки свого стану. Тому хто б вирішив вступити до Почесної Варти, той міг би своє щоденне життя провадити в єдності з Христом і Його Євхаристійною Жертвою”.

 

Суть години присутності
Сестра Марія від Пресвятого Серця прагнула, щоб метою Варти було ширити вшанування, прославлення й відшкодування Божому Серцю за гріхи та зневаги, які скоює світ.
Це належало чинити за взірцем “першої Варти”: Пресвятої Діви Марії, св.Йоана і св.Марії Магдалини, які стояли під хрестом Ісуса на Голготі. Сестра-візитка з Бург-ан-Брес була певна, що не потрібно від членів такої спільноти вимагати додаткових духовних вправ – вистачить жертвування щоденних справ упродовж вибраної, привілейованої години, яку кожен собі вибирав відповідно до можливостей свого життя. Через це відбуття Години Варти полягало не на годинній адорації Пресвятих Дарів, а на переживанні упродовж вибраної години всього, що станеться протягом дня, в дусі прославлення й відшкодування Пресвятому Серцю Ісуса.

 serce.jpg

Співпрацюючи з Божою благодаттю, через молитву й ретельне виконання своїх обов’язків члени товариства відповідають любов’ю на любов Божого Серця.

 Символічний запис на Годинникові Варти є знаком прийнятого обов’язку освятити вибрану годину, а далі – ціле життя. Окрім щоденної Години Присутності біля Серця Ісуса, багато членів вибирають собі додаткову годину на так званому Годиннику Милосердя, аби молитися за навернення грішників. Є й такі, хто за гріхи світу жертвує ціле своє життя, з високою душею приймаючи страждання, якими Боже Провидіння їх випробовує. Члени Варти є в усіх частинах світу, тому кожної години дня і ночі вірні шанувальники чувають при Божому Серці, віддаючи Йому честь, любов і відшкодування за гріхи.

 

Статути
Сучасні Статути Архібратства, заохочуючи до ширення культу Пресвятого Серця як “найбільш бажаної форми справжньої побожності щодо Ісуса Христа”, визначають пов’язані з цим практики.
Крім щоденної Години Присутності, радять вони часте відвідання Пресвятих Дарів і поклоніння в спогляданні (адорацію), а також участь у Євхаристійній Жертві – з прийняттям св.Причастя на відшкодування за гріхи, зокрема в перші п’ятниці місяця та в час євхаристійних богослужінь, що правляться в дусі відшкодування Серцю Спасителя за вчинені Йому зневаги у Пресвятих Дарах. Новенна дев’яти перших п’ятниць є найпідставовішою формою вшанування Серця Ісуса. Іншим важливим молебнем Варти є Свята Година, яку моляться в четвер перед першою п’ятницею місяця. У червні – місяці, присвяченому загальному вшануванню Божественного Серця, – члени Архібратства беруть участь у червневих молебнях. Того ж місяця святкується головне патрональне свято – урочистість Пресвятого Серця Господа Ісуса.

 

  serce1.jpg 

Любов до Божественного Серця Ісуса схиляє їх плекати в собі індивідуальну побожність, яка виражається в акті особистого присвячення себе Пресвятому Серцю, відправленні новенни до Пресвятого Серця перед першою п’ятницею кожного місяця, співанні Годинок до Найсвятішого Серця та інтронізації Божественного Серця в сім’ї.

Інтенсивне молитовне життя, що провадить до християнської досконалості, знаходить своє вираження в чинній любові до ближнього. Члени Варти не залишаються байдужі до потреб парафії, середовища, в якому живуть, або ж співбратів у спільноті. Як молитовна група, вони є організаторами або співорганізаторами багатьох молебнів та релігійних урочистостей у парафії. Дуже часто вони виконують різні харитативні послуги для блага парафіяльної спільноти.

 

Формація
Реалізація цілей і завдань Архібратства можлива завдяки постійній формації його членів.
Щомісячні зустрічі в осередках Почесної Варти під керівництвом священика-опікуна служать формації духовній та інтелектуальній, обговоренню поточних справ і накресленню планів на наступний місяць. Зазвичай саме тоді відбувається жеребкування зеляторських білетів, де містяться вказівки аскетичного життя на цей місяць. Молитовники, реколекції та зустрічі допомагають не тільки справній діяльності організації, а й дозволяють поглиблювати духовне життя її членів.

 

Святі й блаженні
До Почесної Варти Пресвятого Серця Господа Ісуса належали кілька блаженних, а також святих. Зокрема, це були блаж.Пій ІХ, св.Йоан Боско, св.Магдалина Софія Барат, св.брат Альберт Хмельовський, св.Хосе Марія Рубіо, блаж.Марія Делюїль-Мартіні, св.Даніель Комбоні.
Нині в майже 40 країнах усіх континентів світу існують спільноти Варти. Вони сприяють ширенню культу Пресвятого Серця Господа Ісуса – “найдієвішої школи Божої любові, на яку має спиратися Царство Боже в душах, родинах і народах”.

 

Молитовник Почесної Варти

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *