Костел св. Миколая в незалежній Україні

розміщено в: Новини, Храм | 0

У квітні 1991 року храмову будівлю знову внесли до списку культових споруд, які не підлягають поверненню. Наприкінці 80-х років віруючі неодноразово вимагали повернення свого храму і надання йому сакрального характеру. Свої старання вони підкріплювали молитвою й постом.

29 вересня 1991 року у спомин Святих Архангелів отець Ян Крапан відправив перед храмом першу Службу Божу. Потім отець Христофор Бороджей ОМІ відправляв Євхаристію під відкритим небом, не раз у дощ і на морозі. На це потрібно одержати спеціальний дозвіл від органів влади. Почався процес духовного відродження парафії святого Миколая та її святині.

29 жовтня 1991 року зареєстровано статут парафії святого Миколая. Після численних звернень віруючих і збирання їх на молитву перед храмом, у грудні того ж року віруючі отримали дозвіл на молитву всередині храму.

2 січня 1992 року було підписано угоду, згідно з якою храм став не тільки концертним залом, а й «приміщенням», у якому можна було відправляти Службу Божу, молитися. Власником храму залишилася влада міста Києва. Після цього рішення віруючі, щоб можна було відправляти Євхаристію, день і ніч працювали, впорядковуючи територію довкола храму й сам храм після незакінченого ремонту. Хотіли встигнути до відкриття храму, призначеного на 4 січня 1992 року.

4 січня 1992 року, більше як через п’ятдесят років, віруючі знову змогли переступити поріг свого храму. Відбулася урочистість відкриття храму, на якій були присутні: три єпископи, кільканадцять священиків, понад 1500 вірних. Святиню освятив і Слово Боже виголосив єпископ Києво-Житомирської Дієцезії Ян Пурвінський. Єпископ – ординарій Ян Пурвінський ввірив душпастирську опіку над храмом і парафією святого Миколая ордену Місіонерів Облатів Непорочної Марії.

Розпочалася душпастирська праця, регулярні Служби Божі, навчання катехізису дорослих і дітей, підготовка до прийняття святих таїнств, зустрічі для груп. Після відродження парафії першим її настоятелем було призначено о. Кшиштофа Бородзея ОМІ. Пізніше настоятелами були о. Вальдемар Мейка ОМІ, о. Станіслав Дудек ОМІ, о. Петро Дудек ОМІ, о. Радослав Змітрович ОМІ. В парафії працюють Сестри Служниці Святого Духа.

25 червня 2001 року під час свого апостольського візиту на Україну храм святого Миколая відвідав Папа Римський, Іоанн Павло ІІ.

6 грудня 2002 року було інтронізовано мощі св. Миколая.

Від часу посвячення храму в 1992 році приміщення Миколаївського костелу почергово використовується для проведення концертів та для богослужінь. Приміщення плебанії (дому священиків) займають сторонні організації.

Зараз, хоча храм і досі не відданий віруючим, однак святиня у неділю відчинена цілий день для молитви, і всі віруючі, мають можливість брати участь у Службах Божих

Вже в 1992 році державна влада пообіцяла повернути повністю святиню протягом двох років, однак незважаючи на сотні листів, скерованих до різних керівників та інстанцій, історична несправедливість досі не виправлена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *